Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”! – wyślij apel do Ministerstwa Rolnictwa

  • TAK dla jednolitego znaku wolne od GMO

W ramach kampanii „Dom to Praca” na co dzień wspieramy opiekunów osób niepełnosprawnych w walce o możliwość dorabiania do świadczeń. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić inną, równie ważną inicjatywę. W Polsce ważą się losy wprowadzenia jednolitego znakowania żywności wolnej od GMO. W przypadku żywienia osób niepełnosprawnych to szczególnie istotne, aby otrzymywały żywność najwyższej jakości. Dlatego prosimy Was dziś o wysłanie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi apelu Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”! 

 

Czy dokonując codziennych wyborów kierujesz się jedynie przypuszczeniami? Czy decydując o wyborze szkoły dla własnego dziecka rzucasz monetą? Czy szukając pracy wysyłasz CV do losowych pracodawców? Odpowiedź jest jasna.

Dlaczego w takim razie miałoby być inaczej w przypadku wyboru jedzenia, które trafia na Twój talerz? 

Robiąc codzienne zakupy konsumenci mają prawo do rzetelnej informacji, w jaki sposób i z jakich składników powstała żywność, którą kupują. Obecnie brakuje wprowadzenia przejrzystych i zrozumiałych przepisów dotyczących oznaczenia produktów wolnych od GMO. Każdy z producentów żywności może oznaczyć swój produkt jako wolny od GMO – bez względu na to, czy jest to prawda, czy nie. Dlatego tak ważne jest ustalenie konkretnych zasad i procedur stosowania znaku „wolne od GMO”.

>>Wyślij apel do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wprowadzenia do przepisów jednolitego znaku „wolne od GMO” <<