Sukces! Zebraliśmy 20 tysięcy podpisów pod petycją „Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać”!

  • Petycja Zmień prawo Pozwól opiekunom dorabiać 20 tysięcy podpisów

Wielki sukces kampanii „Dom to Praca”! Zebraliśmy 20 tysięcy podpisów pod petycją „Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać”. To efekt wspólnej pracy – naszej i Waszej na rzecz opiekunów osób zależnych. Dlatego mówimy teraz: DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wszystkim osobom, które podpisały się pod petycją i zaangażowały się w podawanie dalej informacji o niej. Wasze udostępnienia, polubienia, wiadomości, komentarze, obejrzenia i wysłuchania spotu – to wszystko zaprocentowało zbiórką 20 tysięcy podpisów.

Zapytacie pewnie: co dalej?

Jest jeszcze wiele do zrobienia. Od grudnia 2017 r., gdy przekazaliśmy do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zebrane wówczas 13 477 podpisów, nie dostaliśmy żadnej informacji zwrotnej. Dlatego przed nami kolejne działania: kontakt z Ministerstwem i poinformowanie o poparciu 20 tysięcy osób dla naszych postulatów. Kolejne spotkania rzecznicze i mówienie o tym, że opiekunowie powinni móc dorabiać.

Wciąż chcemy docierać do kolejnych osób i środowisk z naszą petycją. Dlatego, pomimo tego sukcesu, którego jesteście częścią, nie zawieszamy zbiórki podpisów. Chcemy dać szansę ludziom, którzy nadal chcą poprzeć postulat umożliwienia opiekunom dorabiania. Kampanią interesują się różne media, dlatego postanowiliśmy, że wykorzystamy istniejące warunki do zwiększenia liczby podpisów – a tym samym zwiększenia mandatu, który nam przyznaliście do walki o prawa opiekunów osób zależnych. Nie zawiedziemy Waszego zaufania.

I jeszcze raz na koniec: DZIĘKUJEMY!


Aktualizacja: zapoznaj się z odpowiedzą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na petycję „Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać”