Dom to praca – Poradnik dla grup kobiecych
Obraz nieodpłatnej pracy w domu z kilku perspektyw.
Oddając w Wasze ręce ten podręcznik liczę na to, że to początek naszego wspólnego działania na rzecz docenienia nieodpłatnej pracy domowej. DOM TO PRACA – mówmy to głośno i działajmy razem!
Głównym tematem poruszonym w niniejszym poradniku jest praca w domu. Tą problematyką zajmuję się od 8 lat, w tym czasie w INSPRO skupialiśmy się na dwóch wymiarach funkcjonowania problematyki pracy domowej:
z punktu widzenia PRACY W PRACY – czyli mówiliśmy, o tym jaki jej obraz wyłania się z analiz eksperckich, co dzieje się w tym zakresie w ramach tzw. sfery publicznej – podejmowaliśmy działania na rzecz uwidocznienia jej w obszarze zainteresowań polityk publicznych,
z punktu widzenia PRACY W DOMU – czyli tym, jak praca w domu wygląda z perspektywy domu, a więc jak ją widzą i co o niej myślę osoby ją wykonujące – naszym celem było uwidocznienie ich perspektyw.
Druga część podręcznika, autorstwa Katarzyny Michalczak, ma charakter bardzo praktyczny – dzięki niej nie tylko zdobędziesz wiedzę o tym, jak konkretnie możesz działać na rzecz docenienia pracy w domu, ale również znajdziesz przykłady i narzędzia, które będziesz mogła wykorzystać w swoim życiu i działalności społecznej. Czytając kolejne lekcje nauczysz się, jak postępować, aby skutecznie łamać funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy. Zaczynając od siebie, przechodząc poprzez relacje z najbliższymi członkami rodziny, docierając do kształtowania polityki lokalnej będziesz mogła przyczynić się do wprowadzenia zmian. Na końcu znajdziesz także „Psychozabawę” – przyjemny test, który pomoże Ci jeszcze raz powtórzyć całość przeczytanego materiału i ewentualnie da wskazówkę, do którego rozdziału powinnaś zajrzeć jeszcze raz.
Polecamy

Pozwól opiekunom dorabiać
Filmik kampanii społecznej „Dom to praca”
Oglądaj więcej
Dom to praca – Poradnik dla grup kobiecych
Obraz nieodpłatnej pracy w domu z kilku perspektyw.
Oglądaj więcej
Nieopłacana praca domowa – jak ją traktować, żeby skutecznie tworzyć podstawy opiekuńczego społeczeństwa?
Zapraszamy do zapoznania się z raportem Nieopłacana praca domowa - jak...
Oglądaj więcej
Raport „Kobiety pracujące w domu o sobie”
W raporcie oddaliśmy głos osobom, które nieodpłatnie pracują w domu.
Oglądaj więcej
Raport z monitoringu mediów dla „Dom to Praca”
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami społecznego monitoringu mediów projektu "Dom...
Oglądaj więcej