Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach! [PETYCJA]

  • środowiskowe domy samopomocy

Nisko funkcjonujące osoby z autyzmem lub z niepełnosprawnością sprzężoną, po zakończeniu edukacji zostają z dnia na dzień pozbawione wsparcia. Zamyka się je w czterech ścianach ze starzejącymi się rodzicami. Powód – niewystarczająca liczba placówek pobytu dziennego i zbyt mała pomoc państwa – stwierdza ruch „Chcemy całego życia!”, autorzy petycji „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!”.

Dlaczego ta inicjatywa jest ważna?

Osoby ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością sprzężoną czy intelektualną potrzebują kontynuacji rozpoczętej terapii. Zapewnia ona nie tylko samodzielny rozwój, ale i dostarcza umiejętności, które pozwolą na przetrwanie, gdy wokół zabraknie najbliższych.

Środowiskowe domy samopomocy są niezbędne w procesie poprawnej rehabilitacji, zarówno osób z niepełnosprawnością, jak i ich rodziców. Stanowią bowiem, istotne wsparcie i pomoc dla rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności, pozostawionych nierzadko w sytuacji bezradności czy wypalenia.

Petycja „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!” wystosowana została do Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Elżbiety Rafalskiej.

>>PODPISZ PETYCJĘ: NIE ZAMYKAJMY DOROSŁYCH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W CZTERECH ŚCIANACH<<

 

Więcej na stronie: chcemycalegozycia.pl